Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Okurları İle Buluşuyor « İfa Ajans

6 Aralık 2022 - 01:16

Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Okurları İle Buluşuyor

Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Okurları İle Buluşuyor

Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Okurları İle Buluşuyor
Son Güncelleme :

11 Ekim 2019 - 7:07

6.392 views

Kahramanmaraşlı Şair ve Yazar Vedat Ali Kızıltepe’nin 5. kitabı “Kırk Yılın Hikayesi” ile okurlarıyla buluştu.

Şiirin yadsınamaz büyüsüne kayıtsız kalamasa da, öykü dalını edebiyatta kendisi yol edinen Vedat Ali Kızıltepe’nin ilk kitabı olan “Bak Düşeceksin-Hayatın İçinden öyküler”,  2012 yılında okurlarının karşına çıkmıştı. 2015 yılında Gordios Yayınlarından “Tek Kişilik Ranza” 2016 Yılında tüm şiirlerini topladığı “Hani Sen Nasılsın Diye Sormuyorsun Ya” isimli şiir kitabı yayımlandı.

Yediveren yayınlarından çıkan ve bugünlerde okurları ile buluşan “Kırk Yılın Hikayesi” kitabı yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın ürünü. Kitap, 1975 yılından 2019 yılına kadar Türkiye nezdinde yaşanan ekonomik, politik ve siyasi olayları kişi bandında öyküler halinde anlatıyor. Yine Yediveren Yayınlarından çıkan “Bazen Deli Olmak Lazım” isimli öykü kitabı birbirinden ilginç ironik hikayeler barındırmakta.

Özellikle öykü dalında yerel ve ulusal anlamda edebiyat çevresinde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Vedat Ali Kızıltepe Manşet gazetesinde köşe yazıları yazmakta olup, Yeni Vesselam Dergisi Genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

Okurlar yazarın kitaplarına aşağıdaki linklerden ulaşmaları mümkün.     

https://www.idefix.com › Yazar › vedat-ali-kiziltepe

https://www.dr.com.tr › Yazar › vedat-ali-kiziltepe

https://www.kitapyurdu.com › yazar › vedat-ali-kiziltepe

Ayrıca Şair Yazar Vedat Ali Kızıltepe, Kahramanmaraş’ta 17 Ekim -27 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Uluslararası 6. Kitap ve Kültür fuarında, Yediveren Yayınevi standında kitaplarını imzalayacak

20 Ekim Pazar günü saat 15.00-18.00 arasında düzenlenecek İmza Gününe tüm kitapseverler davetli.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.