KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleştirildi « İfa Ajans

7 Aralık 2022 - 18:08

KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleştirildi

Ksü Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleştirildi

KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Açılışı Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

03 Ekim 2019 - 6:53

1.199 views

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı açılış programı KSÜ Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı. Sağlık ve eğitimininsan yaşamında çok önemli yeri olduğunu ifade eden Rektör Can, “Sizler bu iki alanı birlikte icra eden önemli bir meslek gurubuna dâhilsiniz. Sevgi, şefkat ve sabır gerektiren bu ulvi görevinizde sizlere başarılar diliyorum. İnsanların sağlık ve mutluluğuna katkı sunan kutsal bir mesleği yapıyor olmanın gururunu yaşayabilirsiniz.” diye konuştu.

Yıl boyunca alanında önemli başarılara imza atan isimlerle öğrencileri buluşturmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Rektör Can, açılış programı kapsamında yapılan konferansın verimli geçmesi ve yeni akademik yılın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel ise fakülte hakkında bilgiler vererek, öğrencilere seslendi. Dekan Tuncel, “İşinizi yaparken yüreğinizden sevgi, şefkat ve merhamet eksik olmasın.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Bölümü öğretim görevlileri Dr. Arzu Mustafayeva ve Ahmet Görüzoğlu tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Müzik dinletisinin ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı açılış dersini Kayseri Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan Taşçı verdi. Prof. Dr. Sultan Taşçı “Bütüncül Bakım” ve “Kalite ve Akreditasyon” konulu konferans sunumlarını gerçekleştirdi.

Konferans hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Prof. Dr. Sultan Taşçı’yı konferans öncesi Rektörlük Makamında kabul ederek bir süre görüşen Rektör Can, günün hatırası için Taşçı’ya çeşitli hediyeler takdim etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.