Biz Değişmezsek, Doğa Gelişmez « İfa Ajans

3 Aralık 2022 - 19:48

Biz Değişmezsek, Doğa Gelişmez

Biz Değişmezsek, Doğa Gelişmez
Son Güncelleme :

03 Ekim 2022 - 18:25

116 views

 Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür Ve Dayanışma Derneği’nden “Biz Değişmezsek, Doğa Gelişmez’’  etkinliği.

Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği, AB ülkelerinden gelen misafirler ile Avrupa’dan ve ülkemizde yepyeni dostluk köprüleri ve iletişim kanalları inşa  ediyor.

Proje Koordinatörü Tahir Keçe, yaptığı açıklamada, “Sizleri Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği olarak ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Dış İşleri bakanlığı AB Başkanlığı AB Eğitim Merkezi Başkanlığı Gençlik çalışmaları koordinatörlüğü tarafından 2019-3-TR01-KA105-079282 numaralı ve “Biz Değişmezsek, Doğa Gelişmez’’ adlı projeyi yürütmeyle görevlendirildik. Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği olarak katılımcı ekip ile birlikte Türkiye’nin müzakere üyesinin birer üyesi olduk. Bu proje ile bir yandan AB standartlarını yakalama süreci artıyor diğer yandan insanımıza AB ülkelerine yolu açılıyor. Aynı zamanda sizleri ülkemizde misafir ederek kültürümüzü, misafirperverliğimizi ve başarımızı tanıtmaya yöneliktir. Yani bu ulusal ajans sayesinde Ülkemiz ile Avrupa’nın birbirine yaklaşmasını sağlanmak istediği açıktır.

Bu projeler sayesinde Avrupalılar bizi mutlaka iyi tanımalıdır. Elbette aynı kültür ve inancın insanı değiliz. Tarihimiz, geleneklerimiz, yaşantımız farklı olabilir. Ancak küçülen bu dünyada insanlar mutlaka bir yerlerde karşı karşıya geleceklerdir ve bu projenin hepimize ciddi katkıları olacağı şüphesizdir. Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği olarak  biz AB ülkelerinden gelen siz değerli misafirlerimiz ile Avrupa’dan ve ülkemizde yepyeni dostluk köprüleri ve iletişim  kanalları inşa  edeceğiz. Bu kararlılık içinde hareket ederek projemize destek verip buralara kadar gelmenizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerden istediğimiz buralarda gördüğünüz barış, sevgi ve huzur ortamını başta anne ve babanıza ve kardeşlerinize, okul arkadaşlarınıza anlatarak ülkemizin gönüllü elçisi olmanızdır. Önce bir insan olarak biz sizi, sizde bizi çok seveceksiniz. Hepimiz bir insan evladıyız. Gelin bugün başlayalım. Tekrardan ülkemize ve şehrimiz Kahramanmaraş’a hoş geldiniz diyorum hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” Dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.