Suriyeli iş insanından Kahramanmaraş’a okul! « İfa Ajans

9 Aralık 2022 - 01:24

Suriyeli iş insanından Kahramanmaraş’a okul!

Suriyeli iş insanından Kahramanmaraş’a okul!
Son Güncelleme :

07 Eylül 2022 - 11:54

512 views

Hayırsever Suriyeli İş İnsanı Abdurrahman Haliloğlu, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesine 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi yaptıracak.

Uzun yıllardır Türkiye’de Kahramanmaraş’ta yaşayan , insanlara iş ve aş veren Hayır Sever iş insanı yaşayan, derneklere ve vakıflara yardımlarda bulunan Suriyeli ve aynı zamanda Kuveyt vatandaşı olan Abdurrahman Haliloğlu, Türkoğlu ilçesindeki İstiklal Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi yakınına 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’nin yanı sıra 100 kapasiteli öğrenci pansiyonu yaptıracak.

Kahramanmaraş Valiliği’nde imzalanan protokolle resmiyet kazanan okullar ve pansiyon iki yıl içerisinde tamamlanıp hizmete girecek. Kahramanmaraş Valiliğinde düzenlenen protokol törenine; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Çoşkun, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Hayırsever İş İnsanı Abdulrahman Haliloğlu katıldı.

Programda konuşan Hayırsever İş İnsanı Abdurrahman Haliloğlu, Türkiye’yi çok sevdiklerini ifade etti. Haliloğlu, “Türkiye’yi sevdiğim için Türkleri sevdiğim için, bize misafirperverlik yapan ülkeye hizmet vermeye çalışıyoruz. Türkiye’nin bize sağladığı imkânlardan dolayı bir hizmet vermek sizlerin bizlere yaptığı güzelliğe karşılık vermek istedik. Biz Türkiye’yi çok seviyoruz bundan dolayı da Türkiye’ye ve Türklere hizmet etmek istedik” şeklinde konuştu. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Bugün Valiliğimizde Vali Bey’in huzurunda hayırlı bir hizmete imza atmak üzere bir aradayız. Suriye ve Kuveyt vatandaşı olan bir İş İnsanımız değerli kardeşimiz ilimize eğitim alanında Türkoğlu ilçemize yatırım yapacak. 16 derslikli, 100 öğrenci yurt kapasiteli uluslararası standartlara sahip bir okulun finansını üstlendi. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisi hayırsever bir insan daha önce de yardımları oldu. Protokolden hemen sonra projenin gerçekleşmesi için İl Milli Eğitim Müdürümüz, Türkoğlu’ndaki kardeşlerimizin delaletiyle proje tamamlanmaya çalışılacak. Şehrimize mutlaka kaliteli uluslararası nitelikte bir kompleks olacağı için eğitim camiamıza değer katacak okuldur” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, okula diğer Müslüman ülkelerden öğrencilerin geleceğini vurguladı. Kahraman, Türkoğlu ilçesindeki Ceceli Mahallesinde İslami İlimler Fakültesinin yakınında, fakültemize kaynaklık etmek üzere Uluslararası standartta hem pansiyonuyla hem okuluyla İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yapmak üzere hayırsever iş insanımızla bir aradayız. Kendilerine katkıları ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 2 yıllık süreç içerisinde tamamlanıp hizmete girecek bu okul birlikte uluslararası okul statüsü olması dolayısıyla ilimize tüm Müslüman ülkelerden öğrencilerimiz gelecekler, eğitim öğretim görecekler. Tercih etmeleri halinde hemen yakınında bulunan İslami İlimler Fakültesinde öğretimlerine devam edebilecekler. Bu okulumuz tamamlandığında tam bir külliye olacak ve ilimizde kompleks şeklinde bir eğitim öğretim yuvamız hizmete girmiş olacak ve tüm süreç tamamlanmış olacak” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.