Öğretmeni ile yarım asır sonra buluştu « İfa Ajans

5 Aralık 2022 - 23:32

Öğretmeni ile yarım asır sonra buluştu

Öğretmeni ile yarım asır sonra buluştu
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 16:49

72 views

Kahramanmaraş’ta Alpedo Dondurma sahibi Sami Kervancıoğlu, öretmenler gününde yarım asır önce eğitim aldığı öğretmeni Ayten Dinç ile buluştu

Kahramanmaraş’ta iş insanı Sami Kervancıoğlu, öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen programda ilk okul öğretmeni ile yarım asır sonra buluştu.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programın ev sahipliğini Kervanhan Gastronomi tesislerinde gerçekleştirildi. 80 emekli öğretmenin katıldığı programda öğretmenlere kahvaltı ikramında bulunuldu. Kahvaltının ardından öğretmenlere musiki dinletisi ve son olarak karanfil takdim edildi.

Programda konuşan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “Öğretmenlerimizin çok önemli payı var dolayısıyla sizler bu görevi layıkıyla yerine getirip emekli oldunuz” dedi.

Programın ev sahipliğini yapan Alpedo Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu’na Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sürpriz de yapıldı. Kervancıoğlu 50 yıl önce Mıllış Nuri İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Ayten Dinç ile buluştu.

Duygusal anların yaşandığı buluşmada, öğretmenine çiçek ve oyma sandık hediye eden Kervancıoğlu, “Ben milli eğitim camiasına teşekkür ederiz. Hocamla şahsımı buluşturdu. Hocamıza çok teşekkür ederim buralara kadar geldi. İyi ki beni okutmuş ve buralara kadar getirmiş. Öğretmenlerimiz bizim eli öpülesidir onları sırtımızda taşımamız lazım. 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle tüm öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.