Mahçiçek, Sütçü İmam’ın İlk Kurşunu Bir Milattı « İfa Ajans

7 Aralık 2022 - 16:49

Mahçiçek, Sütçü İmam’ın İlk Kurşunu Bir Milattı

Mahçiçek, Sütçü İmam’ın İlk Kurşunu Bir Milattı

Mahçiçek, Sütçü İmam’ın İlk Kurşunu Bir Milattı
Son Güncelleme :

31 Ekim 2019 - 12:03

1.460 views

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Sütçü İmam’ın Milli Mücadelede 31 Ekim 1919 tarihinde, ilk kurşunu sıktığı günün sene-i devriyesinde bir mesaj yayımladı. Mesajında Başkan Mahçiçek,“ Sütçü İmam’ı ve daha nice destansı öyküler yazmış kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi ve şöyle devam etti.

“Fransız ve Ermeni işgalindeki şehirde, devlet kurmak için hazırlıklar yapan düşman askerleri, günden güne zulümlerini artırmış, kadınlarımızın örtüsüne kadar el uzatmışlardı. Bunu hiçbir Türk sineye çekemezdi ve sütçülük yaparak hayatını kazanan, kendi halinde yaşayan İmam Efendi’de onuruna yediremedi. İlk kurşunu sıkarak kadınların örtüsüne uzanan eli sonsuza dek durdurdu. Burada atılan ilk kurşun bir milat oldu ve bu mücadelede düşman askerinin şehri terketmelerine ve şehrimizin İstiklâl Madalyası almasına kadar uzandı. Sütçü İmam gibi o gün orada şehit olan Çakmakçı Sait’i de anmak lazım. Bizler böyle kahramanlara sahip olduğumuz müddetçe sırtımız yere gelmeyecektir.

O günden bugüne kahraman Türk askeri de aynı ruhla vatanımızı ve milletimizi korumaktadır. Buradan Barış Pınarı Harekâtında görev alan kahraman askerlerimize de dualarımızı göndermek istiyorum. Tüm kahramanlarımızı, vatanı için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.