Mahçiçek, “Milli Mücadelenin Bir Asırlık Gururunu Yaşıyoruz” « İfa Ajans

6 Aralık 2022 - 01:14

Mahçiçek, “Milli Mücadelenin Bir Asırlık Gururunu Yaşıyoruz”

Mahçiçek, “Milli Mücadelenin Bir Asırlık Gururunu Yaşıyoruz”
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2019 - 12:38

482 views

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Mahçiçek mesajında “Milli Mücadelemizin 100. Yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Milli Mücadelemizde yerini almış tüm kahramanlarımızı yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi ve şu açıklamalarda bulundu.

“19 Mayıs 1919 tarihiTürk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışından, Kahramanmaraş’ın kurtuluşuna ve 1923 yılına kadar uzanan bir Milli Mücadele hikâyesidir.

Bu dönemde gençler birlik ve beraberlik olgusuyla örgütlenmiş ve bu kahramanlık hikâyesinde önemli rol oynamışlardır. Onların yenilikçi fikirleriyle kurtuluşa emin adımlarla ulaşılmıştır.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan güveni ve elde edilen bu başarı bu durumun en önemli kanıtı olmuştur.Azim, kararlılık, inanç ve irade gücü ile çıkılan bu yolda kurtuluş savaşı zaferle taçlandırılmış, 19 Mayıs 1919 gençlere armağan edilerek, tarihte yerini almıştır.

Onikişubat Belediyesi olarak bizler her projemizde gençlere öncelik tanıyor, onların fikir ve düşüncelerine önem veriyor ve her zaman önce eğitim diyoruz.

‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganı ile yola çıktığımız Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında 5 yıl sürecinde 500 Bin kitabı sadece Onikişubat ilçesinde değil, Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okullara dağıttık. Dağıttığımız kitaplardan yapılan sınavlar sonucunda ise 2 Milyon okuma oranına ulaşarak, öğrencileri okumaya teşvik ettik.

Kültürünü Keşfet Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında ses ve bilgi üzerine çeşitli yarışmalar düzenledik. Öte yandan Sosyal Etkinlik Merkezlerimiz ve Bilgi Kültür Evlerimizde öğrencilerimize eğitim, kültür ve sanat gibi alanlarda destek veriyor, sağlıklı, okuyan, düşünen ve üreten gençler yetişmesini istiyoruz. ‘Spor yapalım, Sağlıklı Kalalım’ sloganı ile inşa ettiğimiz spor merkezlerinde çeşitli spor dalları ile hizmet verirken, 2’si yarı olimpik olmak üzere toplamda 7 adet Kapalı Yüzme Havuzu ile kentte hissedilen büyük bir eksikliği tamamladık.

Geleceği emanet ettiğimiz, gençlerimizin her zaman yanında olacak ve onları destekleyeceğiz. Milli Mücadelemizin 100. Yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve Milli Mücadelemizde yerini almış tüm kahramanlarımızı yâd ediyorum.Onurlu gençlerimizin de Gençlik ve Spor Bayramlarını tebrik ediyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.