KSÜ’de İş’te Kadın Etkinliğinin 9.’su Düzenlendi « İfa Ajans

6 Aralık 2022 - 00:41

KSÜ’de İş’te Kadın Etkinliğinin 9.’su Düzenlendi

KSÜ’de İş’te Kadın Etkinliğinin 9.’su Düzenlendi
Son Güncelleme :

07 Mart 2019 - 8:14

464 views

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) IEEE (Institute of ElectricalandElectronicsEngineers) Öğrenci Topluluğu tarafından “İş’te Kadın” etkinliğinin bu yıl 9.’sudüzenlendi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinlik,kariyer yaşamlarında ve girişimcilik alanında önemli noktalara ulaşmış başarılı kadınları katılımcılarla buluşturdu.

İş’te Kadın 9 etkinliğinin açılış konuşmasını KSÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KSÜKAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yekta Gezginç yaptı. KSÜKAM bünyesinde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler veren Gezginç, sivil toplum kuruluşları ile birlikte kadın çalışmalarına ilişkin farkındalık oluşturmak üzere faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Etkinliğin ilk oturumundaTriwi şirketi kurucusu Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık KoçuZeynep Akçasız kariyer ve girişimcilik serüvenini içeren sunumunu yaptı. İkinci oturumda ise AppSamurai Yazılım Mühendisi Deniz Vural mühendislik alanında kadınların karşılaştığı güçlükler ve başarı hikâyelerini anlattı.

Öğleden sonra gerçekleştirilen etkinliğin 3’üncü oturumunda ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yazılım Meclis Başkanı Melek Bar Elmas liderlik temalı sunumunu gerçekleştirdi. 4’üncü oturumda konuşmacı olarak yer alan Ak Gıda Kalite Kontrol Müdürü Beyza Aykaç da kişisel gelişim temalı sunumunu gerçekleştirdi. 5’inci ve son oturumda ise Sunucu ve Yapımcı Peyvend Öksüz ‘Sektörde Hayat’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sunumlarıyla etkinliğe katkıda bulunanlara protokol üyeleri tarafından plaket takdimlerinin ardından katılımcılara çekilişle çeşitli hediyeler verildi. Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.