İstiklal Üniversitesi, Vizyon Planlama Toplantısı Yapıldı « İfa Ajans

3 Aralık 2022 - 18:41

İstiklal Üniversitesi, Vizyon Planlama Toplantısı Yapıldı

İstiklal Üniversitesi, Vizyon Planlama Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2019 - 21:46

529 views

Geçtiğimiz yıl 7141 sayılı kanunla kurulan Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne,  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 27 Aralık 2018’de Prof. Dr. Sami Özgül’ün Ataması yapılmış ve atamanın ardından İstiklal Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları başlamıştı.

      64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın özel ilgi ve takibi ile kurulan, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin de sürekli gelişmesi için desteklediği İstiklal Üniversitesi’nin yapılanma süreci ve gelecek vizyonu ile ilgili Ankara’da bir toplantı yapıldı.

       YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç  ve bürokratların katıldığı toplantıya Kahramanmaraş’tan Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal, İstiklal Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr Sami Özgül ve  Rektör Yardımcısı katıldı.

       İstanbul seçimleri sebebi ile Mahir Ünal’ın katılamadığı toplantıda, Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun’a yapılacak olan Yükseköğretim Bölümleri değerlendirildi.

Sağlık ve Mühendislik ağırlıklı bölümlerin değerlendirildiği toplantıda İstiklal Üniversitesi’nin temellerinin güçlü atılması gerektiği ve bu sebeple Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun ilçelerinde açılacak bölümlerin bölgeye ve aynı zamanda İstiklal Üniversitesi’ne yüksek katkı sağlayacak bölümlerin açılmasına karar verileceği belirtildi.

Mahir Ünal ile yapılacak istişare toplantısının ardından YÖK Başkanlığı; Kahramanmaraş, Elbistan bölgenin kalkınmasını destekleyecek, teknolojik ve bilimsel katkıları ile ticareti ve istihdamı canlandıracak,  Fakülte ve Yüksekokulların açılması için T.B.M.M nezdinde Milletvekillerinin desteği ile  kanun çalışmalarını yapacaktır.

 Çıkacak kanunun ardından büyük bir istek ve motivasyon ile Kahramanmaraş’a ve Elbistan ilçesine Fakülteler Yüksekokullar kazandırılarak bölgeye her açıdan değer katacak.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.