Göksun Ak Parti İlçe Seçim Bürosunun Açılışı Mitinge Dönüştü « İfa Ajans

3 Aralık 2022 - 19:11

Göksun Ak Parti İlçe Seçim Bürosunun Açılışı Mitinge Dönüştü

Göksun Ak Parti İlçe Seçim Bürosunun Açılışı Mitinge Dönüştü
Son Güncelleme :

02 Mart 2019 - 7:26

679 views

Göksun Ak Parti İlçe Seçim Bürosunun Açılışı Mitinge Dönüştü

Aday Güngör: Her yere eşit hzmet. O belediye bu belediye sınırları diye bakmayacağız!

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, baba ocağı Göksun’da hem net hem de sıcak mesajlar verdi.

Güngör: “Bizde kibir yoktur. Bu görevi üstlendiğimize bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin belediye başkanı olacağıma huzurlarınızda söz veriyorum” dedi

Seçime günler kala partilerin de halkla bire bir temas kuracağı seçim ofisleri de açılmaya başlandı. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ın Göksu ilçesinde Cumhur İttifakı kapsamında seçim ofisi açıldı. Açılışa binlerce Göksunlu ellerinde Türk Bayrağı, MHP ve AK Parti bayrakları ile geldi.

Seçim bürosunun açılışında ilk olarak kürsüye AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül geldi. Akgül’ün ardından Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç ve Cihat Sezal birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

BURADAN MUTLU AYRILIYORUM

Göreve seçilmesi halinde Kahramanmaraş’ın tamamının Belediye Başkanı olacağını, kesinlikle ayrımcılık yapmayacağını dile getiren Güngör, “hemşerilerimiz şunu bilsin; bizde ayrımcılık yoktur, bizde ötekileştirme yoktur. Bizde kibir yoktur. Bu görevi üstlendiğimize bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin belediye başkanı olacağıma huzurlarınızda söz veriyorum. Biz büyüdükçe, biz güçlendikçe şehirlerimiz büyüyecek ve güçlenecek. Türkiye sadece Türkiye’den ibaret değil. Türkiye Ümmet coğrafyasının da ümididir. Türkiye gönül coğrafyasının da ümididir. Bakın biz güçlü oldukça, reisimize daha büyük destek verdikçe o daha güçlü olacaktır. Eğer Cumhurbaşkanımız Birleşmiş Milletlerde dünya 5’ten büyük diyorsa sizden aldığı güçlü onu diyor. Şu coğrafyamıza baktığımızda birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu Cumhur İttifakının birlikteliği de son derece önemli. İnşallah iki liderimizin de ifade ettiği gibi bu ittifak pazara kadar değil mezara

kadar devam edecek. Allah sizlerden razı olsun. İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakına en büyük desteği vermeye hazır mısınız? Ben bugün baba ocağı Göksun’dan son derece mutlu olarak ayrılıyorum. Ben size söz veriyorum; elimden geleni yapacağım ve canla başla çalışacağım”açıklamalarında bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından AK Parti Göksun İlçe Seçim Bürosu’nun açılışı gerçekleştirildi.

O UTANÇ GÖRÜNTÜSÜNÜ TARİH YAPTIK

Göksun Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın kürsüye geldi. Görev süresinde yaptıkları çalışmaları anlatan Aydın, Göksun’un en önemli sorunu olan çöp dağlarını tarih yaptıklarını söyledi. Aydın, “Biliyorsunuz Göksun’un en önemli eksikliklerinden birisi çöp dağlarıydı. Hepiniz bunu bilirsiniz. Göksun 20 yıldır bu ıstırabın içindeydi. Biz geldikten sonra bir yıl içerisinde çöpleri tarih yaptık. Size temiz bir Göksun temin ettik. 2014 yılında Göksun Çayının belediyenin önünden geçtiğini ve siz oralardan geçerken burnunuzu tuttuğunuzu biliyorsunuz Artık o çayda canlı yaşamaz hale gelmişti. Ne yaptık? Önce suyu temizleyeceğiz. Sonra resmimizi göreceği sonra tekrar suda canlıların yaşayacağını göstereceğiz demiştik, gidip şimdi baktığınızda söylediğimizi yaptığımızı görürsünüz. Bunun yanı sıra

bütün mahallelerimizde kilit parke taş çalışması yaptık. Bizim kendi bütçemize göre yılda milyon metrekareye yaklaştık. Evet, eksikliklerimiz var biz bunları biliyoruz. Bunları da inşallah yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte el ele yapacağız. Ne yaptı ki diyenlere şunu söyleyin; biz 111 yıllık ilçeyiz. Bir 100 yıl, bir de 11 yıl geçmiş ama hala belediye hizmet binası yoktu ancak bu 5 yıllık süreçte 5 bin metrekare kapalı alana sahip Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ise projelendirilmiş güzel bir binanın yapıldığını görsünler. Mayıs ayında da buranın açılışını yapacağız” dedi.

4 DEV ESERİ MİLLETİMİZE KAZANDIRIYORUZ

Son 100 yılda yapılmayan 4 dev eseri Göksun’a kazandırdıklarının altını çizen Aydın, “Bugün Cumhuriyet Mahallesi’nde içerisinde kütüphanesi bulunan Yaşlı Bakım Merkezi de bulunan hem kadın hem erkek taziye evini kullanıyor muyuz? Göksun’umuzun en büyük sorunlarından birisini de istihdam olduğunu biliyorum. İstihdama doğrudan katkı sağlamak için yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde tekstil atölyelerinin hem istihdama doğrudan katkı hem de hemşerilerimizin ekonomisine katkı sağlayacağını tespit ettik ve şu anda o binamızın üstünde 30 tane hanımefendi 2 yıldan beri asgari ücretle çalışıyor ve evine ekmek götürüyor. Hedefimiz 350 kişi. Biz bir taraftan belediye hizmetleri yaparken bir taraftan sosyal kültürel ve istihdama katkı sunacak projelerde götürüyoruz. Yine 55 bin nüfuslu bu ilçede bir kültür merkezinin olmadığını tespit etmiştik. 12 bin 500 ortaöğretim öğrencimiz var. Bir program yapacakları salon yoktu. Bundan dolayı yine 5 milyon TL tutarında bina yapıyoruz.Dolayısıyla biz hiçbir şey yapmadıysak 100 yılda olmayan 4 tane dev eseri bu milletimize kazandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZDÜK

100 yıllık sorun olan içme suyu sorunun çözdüklerinin altını çizen Aydın, sözlerine şu şekilde devam etti, “Bunun yanı sıra yine 100 yılın sorunu olan içme suyumuzu sorunsuz hale getirdik. Sizlere olan inancımızla yola devam edeceğimize inandık. Göksun’un en önemli sorunlarını birlikte çözmeye devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmek bizim için en büyük gurur. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz sizin huzuruna cam gibi şeffaf çıkmayı arzu etmiştik ve 5 yıl bitmek üzere ama kitapçığın ön sayfalarına bütçemizi koyduk. Biz hesap verilebilirliğin ne olduğunubiliyoruz.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan ile Göksun Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın Seçim Bürosu’nda vatandaşlarla sohbet etti. Göksun Seçim Bürosu’nun açılışına AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Göksun Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın AK Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül ve çok sayıda Göksunlu vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.