CHP’li Öztunç, Memleketindeki Çocuklar İçin Harekete Geçti « İfa Ajans

5 Aralık 2022 - 10:55

CHP’li Öztunç, Memleketindeki Çocuklar İçin Harekete Geçti

CHP’li Öztunç, Memleketindeki Çocuklar İçin Harekete Geçti
Son Güncelleme :

09 Aralık 2019 - 8:44

396 views

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, birisi yıkılmaya yüz tutan, birisi de tamamına yakınının inşası bitmesine rağmen faaliyete geçirilmeyen iki ilköğretim okulunun akıbeti için Ankara’da harekete geçti.

CHP’nin ‘Atom Karınca’ lakaplı çalışkan vekili Ali Öztunç, memleketi Kahramanmaraş’ın küçük büyük her türlü sorununa Ankara’da çözüm aramaya devam ediyor.

Ali Öztunç son olarak uzun yıllardır vatandaşların Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı dâhil tüm girişimlerine rağmen olumlu bir sonuç alamadıkları, eğitim için sağlıksız koşullara sahip ve yerleşim alanına bir hayli uzak Onikişubat İlçesi Selimiye İlköğretim Okulunu ve  yüzde 95’i tamamlanmasına rağmen halen faaliyete alınmayan Göksun İlçesi Yavuz Selim İlköğretim Okulunu Meclis gündemine getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Öztunç, kamuoyu adına şu sorulara yanıt istedi;

Kahramanmaraş Selimiye Mahallesi’nde yaklaşık 330 İlk ve ortaokul öğrencisinin eğitim gördüğü 60 yıllık Selimiye İlk Öğretim Okulunun eğitime elverişsiz olduğu yıllardır dile getirilmesine rağmen bir gelişme olmamıştır. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta bulunan barakadan bozma konteyner tarzı bir yapıda eğitim gören çocuklarımızın bir an önce daha sağlıklı ve güvenli bir okula taşınması gerekmektedir. Bu okulun yeniden yapılması için her yıl ilgili mercilere yapılan başvurulara verilen cevapta, okulun yatırım programına alınacağı söylenmesine rağmen çocuklarımız yıllardır bu elverişsiz ortamda eğitim görmeye mahkûm edilmektedir.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.