BÜYÜKŞEHİR’DEN BEDENSEL ENGELLİ BAYANLARA TEL KIRMA KURSU « İfa Ajans

3 Aralık 2022 - 18:12

BÜYÜKŞEHİR’DEN BEDENSEL ENGELLİ BAYANLARA TEL KIRMA KURSU

BÜYÜKŞEHİR’DEN BEDENSEL ENGELLİ BAYANLARA TEL KIRMA KURSU
Son Güncelleme :

26 Mart 2019 - 8:49

531 views

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi engelli lara yönelik meslek edindirme kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde bedensel engelli lara yönelik başlatılan tel kırma kursu 4 Mart 2019 tarihinde başladı. 8 Mayıs’a kadar devam edecek tel kırma kursuna katılan kursiyerlere kursun sonunda sertifikaları da verilecek.

Hafta içi her gün öğleden sonra günlük dört saat süren kursa katılan bedensel engelli kursiyerler bir taraftan el becerilerini geliştirirken bir taraftan da yeni bir meslek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Tel Kırma Kursuna ilişkin bir değerlendirmede bulunan Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam: “Tekerlekli sandalyeye veya akülü arabaya mahkum olarak hayatlarını sürdürmeye çalışan bedensel engelli kardeşlerimizin, sosyal hayata katılmalarını sağlamak, el becerilerini geliştirmek adına yürüttüğümüz Tel Kırma Kursumuza katılan kursiyer kardeşlerimiz oldukça memnunlar. Kurulduğumuz günden beri Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Abdulhakim Suzan Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Bedensel engelli Bayanlara yönelik Tel Kırma Kursumuzun sonunda kursiyer kardeşlerimize sertifikaları da verilecek. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre ilgili kurumlarla işbirliği içinde kurslar açarak çalışmalar yapmaktayız” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.