VALİ ÖZKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI « İfa Ajans

29 Kasım 2022 - 21:57

VALİ ÖZKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

VALİ ÖZKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

VALİ ÖZKAN’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Son Güncelleme :

28 Ekim 2019 - 14:24

782 views

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde;kahraman milletimizin olağanüstü gayret ve fedakârlığı ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, 96. yıl dönümünü; büyük bir coşku, mutluluk ve gurur içerisinde kutluyoruz.

Millet egemenliğinedayalı olan Cumhuriyetimiz, bu coğrafyada; milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri, bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının da en güçlü ifadesidir.

Cumhuriyetimiz, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Cumhuriyetle birlikte ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız büyük bir dinamizm kazanmıştır.

Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyetimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de küresel destekli terör örgütlerinin saldırıları karşısında sarsılmayacak, bu karanlık güçlere karşı Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer, inanç ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir.

Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan medeniyetin en büyük mirasçıları olarak, devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek; ülkemizi, emin adımlarla daha güzel bir geleceğe taşımaya kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit ve ebediyete intikaletmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü kutluyorum.

Vahdettin Özkan

Kahramanmaraş Valisi

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.