Sosyal Medya Gurmeleri Mutfak Müzesine Hayran Kaldı - İfa Ajansİfa Ajans

27 Eylül 2022 - 01:27

Sosyal Medya Gurmeleri Mutfak Müzesine Hayran Kaldı

Sosyal Medya Gurmeleri Mutfak Müzesine Hayran Kaldı
Son Güncelleme :

14 Ocak 2019 - 12:30

245 views

Kahramanmaraş Gastronomisini sosyal medyadan dünyaya tanıtan Maraş Lezzetler Sayfası ve Dulkadiroğlu Belediyesi iş birliğiyle birçok Sosyal Medya Gurmesi Kahramanmaraş’a geldi.


Çeşitli firmaların da sponsor olduğu etkinlikte Kahramanmaraş’ın ön plana çıkan lezzetleri sosyal medya gurmelerine tattırıldı. Şehrin gastronomi alanındaki tanınırlığını artırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, tarihi Cumhuriyet lokantasında ilikli çorba içilmesi ve ciğer kebabı yenilmesiyle başladı.
Tarihi kapalı çarşı ve çevresinin gezilmesiyle devam edilen etkinlikte Dulkadiroğlu Belediyesi’nin şehrin turizmine armağan ettiği Mutfak Müzesi, Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi ve Demirciler Çarşısı da gezildi.
Sosyal medya gurmeleri Kahramanmaraş’ın lezzetlerine hayran kaldıklarını dile getirirken, tüm takipçilerine Kahramanmaraş’a özgü lezzetleri yerinde tatmaya davet etti.
İlikli çorbası ve ciğer kebabıyla gurmeleri adeta mest eden tarihi Cumhuriyet Lokantası sahibi Zafer Ayranpınar, Kahramanmaraş’ın gastronomi turizminde belli bir noktaya gelmesi adına yapılan çabalardan bahsetti. Bu çabalarından dolayı sosyal medya sayfası Maraş’tan Lezzetler ve Dulkadiroğlu Belediyesi’ne teşekkür eden Ayranpınar, bu yönde yapılan çalışmaların Kahramanmaraş’ın tanıtımına ve reklamına çok büyük katkı sağladığını vurguladı.
Etkinliğin mimarı Maraş’tan Lezzetler sayfası yöneticisi Ökkeş Çimen, Kahramanmaraş’ın gastronomi alanındaki tanıtımı için üzerlerine düşen görevi yaptıklarını kaydetti. Çimen, bu kapsamda kendilerine destek olan yerel yöneticiler başta olmak üzere şehrin önde gelen firmalarına da ayrıca teşekkür etti.
Maraş’tan Lezzetler sayfası yöneticisi Fatih Solak’ta şehrin tanıtımı için destek olan firmalara ve Dulkadiroğlu Belediyesi’ne teşekkür etti.
Solak, gastronomi turizminin Kahramanmaraş için öneminden bahsederek şunları söyledi: “Günümüzde şehirler tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra gastronomi turizmiyle de ön plana çıkmaktadır. Biz de şehrimizin bu anlamda tanıtımını yaparak gastronomi turizmine destek oluyoruz. Türkiye’nin farklı şehirlerinden sosyal medya gurmelerini Kahramanmaraş’a davet ettik. Yaklaşık 3 gün boyunca şehrimizin gastronomi anlamda tüm değerlerini sosyal medya gurmelerine tanıttık. Bu faaliyetle yaklaşık 1 milyon internet kullanıcısına ulaştığımızı düşünüyoruz. Bu da Kahramanmaraş için çok büyük bir reklamdır. Tabi bu faaliyeti şehrimizin önde gelen firmalarıyla birlikte yaptık. Onların desteğiyle Kahramanmaraş’ımızın gastronomi turizmine katkı sağladık. Ben başta Alpedo, Küçükev, Sarayaltı Kasabı, Tarihi Cumhuriyet Lokantası ve Yöresel Lezzetler, Hacıoğlu Kahvecisi, Balkon Kafe ve tüm firmalarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Yine Dulkadiroğlu Belediyemiz ve bizlere yardımcı olan şehrimizin tüm değerlerine teşekkür ediyorum.”

TURİZMİN HER ALANDA GELİŞMESİNİ İSTİYORUZ

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, şehrin turizminin gelişmesi adına gereken hür türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi. Kahramanmaraş’ın tarihi dokusunu ilçesinin yansıttığını aktaran Başkan Okay, bu nedenle bir çok çalışma yaptıklarını kaydetti.
Göreve geldiklerinde restorasyonunu tamamladıkları ilk konağı Mutfak Müzesi olarak hizmete sunduklarını aktaran Başkan Okay, bunu da şehrin gastronomideki gelişimi sebebiyle yaptıklarını aktardı.
Kahramanmaraş’ın mutfak kültürünün kayıt altına alındığını aktaran Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak Kahramanmaraş turizminin gelişmesi adına bir çok öncü projeye imza attık. Bu projelerin başında tarihi konak iyileştirmeleri geliyor. Bu konak iyileştirme projeleri şehrimize gelen vatandaşlara ziyaret noktasında alternatif oluşturdu. Tabi turizm sadece tarihi mekanlardan ibaret değil. Günümüzde gastronomi turizmi de büyük önem kazanmış durumda. Bu hususu göz önünde bulundurarak farklı çalışmaların yapılması gerektiğini düşünmekteyiz. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bizler bu noktada yapılan çalışmalara destek oluyoruz. Ben şehrimize gelen tüm sosyal medya gurmelerine ve onların şehrimize gelmesine vesile olan herkese ayrıca teşekkür ediyorum.”
Program kapsamında Antalya Gurmesi, Tadım Notları, Oburcan, Gurmexcom, Ayhan Mortepe ve Milli Yiyici isimli sosyal medya gurmeleri Kahramanmaraş’a geldi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.