Petrol Ofisi’nden Sermet Çuhadar’a Ödül « İfa Ajans

7 Aralık 2022 - 17:29

Petrol Ofisi’nden Sermet Çuhadar’a Ödül

Petrol Ofisi’nden Sermet Çuhadar’a Ödül
Son Güncelleme :

01 Nisan 2019 - 14:09

535 views

Petrol Ofisi’nin istasyonlarda sunulan hizmet standartlarını gözlemlediği Üçüncü Göz programı kapsamında en yüksek puanı toplayan 7 bölgenin şampiyon bayileri, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Kahramanmaraş Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonu Sermet Çuhadar da, ödülünü Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’den aldı.

Türkiye akaryakıt pazarının lideri Petrol Ofisi, sektöre referans hizmet kalitesini daha da geliştirmek ve zirvede tutmak üzere çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Petrol Ofisi, bu alanda verdiği eğitim, geliştirme ve benzeri çalışmaların sonuçlarını da Üçüncü Göz programı kapsamında gizli müşteri denetimleri ile düzenli olarak kontrol ediyor. Üçüncü Göz programı kapsamında yapılan değerlendirmelerde çıkan sonuçlar değerlendirilirken, üçer aylık dönemlerde de 7 bölgenin hizmet şampiyonları belirlenerek ödüllendirildi. Petrol Ofisi’nin 2018 yılı son çeyreğindeki bölgenin birincileri ödüllerini a 750 bayinin katılımı ile gerçekleşen Bayi toplantısında aldılar.

Kahramanmaraş Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonu Sermet Çuhadar, ödülünü Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper’den aldı. Çuhadar yaptığı konuşmada; zirvede kalmak için bundan sonraki çalışmalarını aynı hızda devam ettireceğini belirtti.

Ödül töreninin ev sahibi Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç; “yapılan denetimin genel sonuçlarının, aslında tüm bayilerimizin hizmet kalitesine verdiği önemi ortaya koyuyor olması bizler için çok değerli. Bununla birlikte bu alanda en yüksek performansı göstererek bölgesinde şampiyon olan bayilerimizi de, çok yüksek seviyedeki bir rekabet ortamında yakaladıkları bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Petrol Ofisi Perakende Direktörü Yiğit Meral de; “Petrol Ofisi, üstün nitelikli ürünleri ile olduğu kadar, yüksek hizmet kalitesi ile de öne çıkan sektörün lider markası. Bu açıdan bayilerimizin daha iyi, daha kaliteli hizmet için gösterdiği performans ve girdikleri bu güzel rekabet, bizler için çok değerli, mutluluk verici. Lider ve öncü marka olmanın da sorumluluğu ile, bu alandaki referans çizgisini sürekli güncelleyerek, en yükseğe, yeni zirvesine taşımak için güçlü çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Başarıyı Getiren Üç Faktör Var: Bayi, Ön Saha Çalışanları ve Saha Teşkilatı

Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonu Sermet Çuhadar, zirvede kalmak için bundan sonraki çalışmalarını aynı hızda devam ettireceğini belirterek; “Aile olarak 53 yıldır bu sektörün içindeyiz ve Petrol Ofisi bayisi olarak devam ediyoruz. Başarıyı getiren üç faktör var: bayi, ön saha çalışanları ve saha teşkilatı. Bayinin ve ön saha elemanlarının gelişimi Saha Müdürlerine ve eğitmenlere bağlı. Bu işe ilk başladığımızda işin ayrıntılarını bilemiyorduk; zaman içinde büyük bir bilinçlenme ve gelişim yaşadık. İstasyon sahibinin her ayrıntıyı bilmesi ve sıkı bir gözlemci olması gerekiyor. Mesela markette özellikle kadın çalışanın olmasının müşteri memnuniyetini arttırdığını gözlemliyoruz. Aynı şekilde ön saha çalışanlarımızın müşteriyle ilişkileri de çok önemli ve biz bu konuda kendimize güveniyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz hizmeti çeşitlendirmek için iyi bir lastik tamir yeri açtık; gerektiğinde evlere de servis yaptırıyoruz. Konseptini Petrol Ofisi’nin oluşturduğu yağ değiştirme ünitesi de müşteriye çok cazip geliyor” dedi.

ÜÇÜNCÜ GÖZ İLE PETROLLER DENETLENİYOR

Tamamı gerçek tüketicilerden oluşan yaklaşık 40 bin kişilik gizli müşterilerin bağımsız denetim sonuçların yansıdığı Üçüncü Göz programında, Petrol Ofisi istasyonlarının periyodik denetiminin yani sıra sektör genel değerlendirmelerinden de yararlanılıyor. Yapılan denetimlerde, istasyon ve personel görünümünden, temizliğe, genel hizmet kalitesinden, Akaryakıt satış görevlerinin iletişim süreçlerine, müşteri memnuniyetine kadar birçok farklı kriter puanlanıyor. Toplanan puanlar bir yandan işlenerek geliştirme süreçlerinde kullanılırken, diğer yandan üçer aylık dönemlerde bölgelerinin en yüksek puanını alan Petrol Ofisi bayileri de ödüllendiriliyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.