Onikişubat Belediyesi’nden Meslek Edinme Kursları « İfa Ajans

9 Haziran 2023 - 00:06

Onikişubat Belediyesi’nden Meslek Edinme Kursları

Onikişubat Belediyesi’nden Meslek Edinme Kursları
Son Güncelleme :

03 Ocak 2020 - 12:58

792 views

Onikişubat Belediyesi,  hizmette sınır tanımıyor ve yeni yılda farklı branşlarda açtığı kurslarla ilçe halkının meslek edinmelerini sağlıyor.

İlçeye kazandırdığı birbirinden güzel ve kapsamlı Bilgi ve Kültür Evleriyle vatandaşından tam not alan Başkan Mahçiçek, şimdi de açılan farklı branşlardaki kurslarla ilçe halkına hizmet ediyor.

Bilgi ve Kültür Evleri’nde; gitar, bağlama, ipek koza, sim sırma, tezhip ve giyim branşlarında kurslar açılmış durumda.

Daha önce il genelinde olmayan ipek koza kursuyla yeniliklerine bir yenisini daha ekleyen Onikişubat Belediyesi, vatandaşına altın bilezik olsun diye açılan kurslardan sertifika alanların kolaylıkla el sanatları konusunda iş imkanı bulabileceklerini belirtiyor.

Yaklaşan EXPO 2023 vizyon projesi için hazırlıklarına hızla devam ederken, birçok farklı ülkeden gelecek misafirler için de bu el sanatları ürünlerinin ve ustalarının bir kıymet olacağını belirten Başkan Mahçiçek, “Coğrafyamızla, yöresel el sanatlarımızla, mutfağımızla, tarihimiz ve doğamızla Kahramanmaraş eşsiz güzelliklere sahip bir yer. Biz de vatandaşımızı hem EXPO 2023’e hazırlıyor, hem de onların meslek sahibi olmaları için bu kurslar açıyoruz. Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde el sanatlarının daha da anlam kazandığı bir zaman dilimindeyiz. Bu sebeple geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması gerekiyor. Kurslarımız, tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun”  şeklinde ifade etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.