Maraşfed (Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu) Kuruldu - İfa Ajansİfa Ajans

6 Ekim 2022 - 17:06

Maraşfed (Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu) Kuruldu

Maraşfed (Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu) Kuruldu
Son Güncelleme :

29 Aralık 2018 - 7:27

317 views

Maraşfed (Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu) Kuruldu

Kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu İstanbul’da kuruldu. Uzun zamandır İstanbul da faaliyet gösteren derneklerin bir üst çatı altında toplanarak, çalışmalarında profesyonelleşerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen, Kahramanmaraş’ı eğitim, kültür, sanat ve turizm alanında tanıtmayı gaye edinen ve bu doğrultuda önemli lobi faaliyetleri yürütecek olan MARAŞFED atılan imzalar ile kuruldu.

Federasyon kuruluşu için evrakları hazır olan dernek yöneticileri, ortak karar alarak kurucu başkanlığa Uğur YİNANÇ getirildi.

Konu hakkında açıklama yapan MARAŞFED Başkanı Uğur YİNANÇ, büyük bir özveri ile faaliyetlerini sürdürmeye çalışan derneklerimizin gücüne güç katmayı, maneviyata, edebiyata, sanayiye konu olmuş Kahramanmaraş’ımızın değerlerini daha geniş kitlelere metropol şehir İstanbul da ulaşmayı hedefliyoruz. Kuruluş aşamasında emeği geçen bir birinden değerli dernek başkanlarıma ve yönetim kurullarına bu önemli emaneti bize tevdi ettikleri için teşekkür ediyorum. Her biri bu oluşumun köşe taşı niteliğinde önemlidir. Gayemiz derneklerimizin ve şehrimizin adını hakkıyla taşıyıp katkı sunmak olacaktır, dedi.

Kurucu dernekler aşağıda ki şekildedir;

– Afşin Arıtaş Derneği
– Afşin Büyüktatlar Derneği
– Afşin Eshab-ı Kehf Derneği
– Afşin Küçüktatlar Derneği
– Andırın Derneği
– Elbistan Alkayaoğlu Derneği
– Elbistan Derneği
– Elbistan Karamağara Derneği
– Türkoğlu Derneği

MARAŞFED YÖNETİM KURULU AŞAĞIDA Kİ ŞEKİLDEDİR;

Başkan, Uğur YİNANÇ

Başkan Yardımcısı, Hamdi ÇAM

Genel Sekreter, Ahmet ARDIÇ

Sayman, İsrafil BAHÇE

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.