KSÜ'de Kariyer Konferansları Verildi - İfa Ajansİfa Ajans

7 Ekim 2022 - 03:05

KSÜ’de Kariyer Konferansları Verildi

KSÜ’de Kariyer Konferansları Verildi
Son Güncelleme :

26 Aralık 2018 - 8:51

289 views

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) fakülte ve yüksekokul son sınıf öğrencileri için düzenlenen Kariyer Konferansları tamamlandı.

Son sınıf öğrencilerini kapsayan kariyer konferanslarının başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtenüniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can, gerçekleştirilen konferanslara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Kariyer, ulaşılabilecek en uç noktayı hedefleyen, çalışma yaşamı boyunca kişinin kendisini sürekli geliştirdiği bir yolculuğu ifade etmektedir. Hedeflerimize ulaşabilmemiz açısından sevdiğimiz bir işi yapmamız önemlidir. Sevdiğimiz bir işi yaptığımızda, yorulmak nedir bilmeyiz ve hayatımız boyunca hobimizi yapmış oluruz.” diyen Rektör Can, “Hepimiz bir anlamda merdivenin basamaklarını tırmanmaya çalışırız. Ancak merdivenin son basamağını çıkıp, geriye bir baktığımızda, merdiveni yanlış yere dayadığımızı ve aslında çıkmak istediğimiz yerin orası olmadığını görmek, her halde hiçbirimizin istemediği bir sonuç olacaktır. Kariyeryönetimi,kariyerimizle ilgili problemler ortaya çıktıktan sonra onu çözmeye çalışmak yerine, problemleri daha ortaya çıkmadan engellemeyi hedeflemektedir.” ifadelerini kullandı.

KSÜ Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından üniversitemiz fakülte ve yüksekokul son sınıf öğrencilerine aşağıda belirtilen konferans sunumları gerçekleştirilmiştir.

Bu konferanslarda,alanda akademik araştırma ve çalışmalar yapan öğretim üyelerimiz “Kariyer Yönetimi” konusunda öğrencilerimize bilgi aktarımında bulunurken, fakülte dekanlarımız ve yüksekokul müdürlerimiz ise kendi fakülte ve yüksekokul öğrencileri için “Kariyer Önerileri” sunumları gerçekleştirdiler.

FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL KARİYER YÖNETİMİ SUNUMLARI KARİYER ÖNERİLERİ SUNUMLARI
TIP FAKÜLTESİ Prof.Dr. Mustafa TAŞLIYAN “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Kamile GÜL “Tıp Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Dr.Öğr.Üye. Arif Selim EREN “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Mahit GÜNEŞ “Mühendislik Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Prof.Dr. İsmail BAKAN “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Seyhan TAŞ “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
ZİRAAT FAKÜLTESİ Dr.Öğr. Üye. Ahmet Melih EYİTMİŞ “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Cafer GENÇOĞLAN “Ziraat Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
ORMAN FAKÜLTESİ Prof.Dr. Ethem TAŞ “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Fatih MENGELOĞLU “Orman Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
EĞİTİM FAKÜLTESİ Doç.Dr. Ali Haluk PINAR “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Nail YILDIRIM “Eğitim Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ Dr.Öğr. Üye. Mustafa MACİT “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Musa GÖĞEBAKAN “Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
İLAHİYAT FAKÜLTESİ Dr.Öğr. Üye. Arif Selim EREN “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Mehmet Akif ÖZDOĞAN “İlahiyat Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Doç.Dr. Burcu ERŞAHAN “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Mehmet ÖZKARCI “Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Prof.Dr. Abdullah SOYSAL “Kariyer Yönetimi” Prof.Dr. Deniz TUNCEL “Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”
BEDEN EĞİTİMİ SPOR YÜKSEKOKULU Dr. Öğr. Üye. Ahmet Melih EYİTMİŞ “Kariyer Yönetimi” Doç.Dr. Ünal TÜRKÇAPAR “Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Öğrencileri İçin Kariyer Önerileri”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.