KGC’den 1 Mayıs Açıklaması Ve Başsağlığı « İfa Ajans

6 Aralık 2022 - 00:54

KGC’den 1 Mayıs Açıklaması Ve Başsağlığı

KGC’den 1 Mayıs Açıklaması Ve Başsağlığı
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2019 - 10:44

329 views

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Derneği Başkanı Sermet Çuhadar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; alın teri ve emeğin kutsallığına değinerek günün barış ve huzur içinde kutlanması gerektiğini söyledi.

Gün dolayısı ile bir açıklama yayımlayan Çuhadar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulunurken; günün toplumsal barışa, insanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine olmasını istedi. Çuhadar, şunları söyledi:

“Her zaman söylediğimiz gibi bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz. Her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin sadece yılın belli bir gününde değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

1890 yılından bu tarafa dünyada kutlanan 1 Mayıs, 1906’dan itibaren de ülkemizde kutlanmaktadır. Bu yıl da ’Emek ve Dayanışma Bayramı’ olarak kutlanacaktır. Emekçilerin mücadele, birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada tüm halklara ve emekçilere barış, kardeşlik ve özgürlükler getirmesini diliyorum.”

BAŞSAĞLIĞI DİLEĞİ

Öte yandan Şanlıurfa’da düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere Kahramanmaraş’tan yola çıkan işçileri taşıyan otobüs devrilmesi ve devrilen otobüse arkadan gelen başka bir aracın da çarptığı kazada ilk belirlemelere göre hayatını kaybeden 5 kişiye başsağlığı dileyenÇuhadar, ayrıca kazada yaralan 14 kişiye de acil şifalar diledi.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamalarına giden işçileri taşıyan 46 VK 309 plakalı otobüs, Şanlıurfa Birecik karayolunun 60. kilometresinde kontrolden çıkarak devrilmesi sonucunda, devrilen otobüse arkadan gelen 45 HS 02 plakalı araç da çarpmıştı. Feci kazada ilk belirlemelere göre 4 kişi olay yerinde, 1 kişi de hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybederken; araçlarda yaralanan 14 kişi ise hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Çuhadar, mesajında “Büyük bir üzüntü ile öğrendiğimiz kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı yurttaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunarak, acil şifalar temenni ediyoruz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.