EXPO 2023 Alanında, Fidanlar Minik Eller ile Toprakla Buluştu « İfa Ajans

3 Aralık 2022 - 19:28

EXPO 2023 Alanında, Fidanlar Minik Eller ile Toprakla Buluştu

EXPO 2023 Alanında, Fidanlar Minik Eller ile Toprakla Buluştu

EXPO 2023 Alanında, Fidanlar Minik Eller ile Toprakla Buluştu
Son Güncelleme :

11 Kasım 2019 - 15:43

699 views

Onikişubat Belediyesi Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 81 il genelinde yürüttüğü “Geleceğe Nefes” projesiyle, 11 milyon fidan dikimine katılarak, EXPO 2023 alanında Kahramanmaraş Down Sendromu Derneği çocukları, Ahmet Beyazıt ana sınıfı öğrencileri, Ertuğrul Gazi Görme Engelli öğrencileri ve Onikişubat Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi üniversite hazırlık öğrencileriyle fidanları toprakla buluşturdular.

81 il genelinde yürütülen, 11 Kasım saat 11:11’de 11 milyon fidan dikimi kampanyasına, EXPO 2023 alanından birçok farklı grup öğrencileriyle katılan Onikişubat Belediyesi, fidan dikimlerini öğrencilerle şenlik havasında gerçekleştirdiler.

Ahmet Beyazıt ana sınıfı öğrencileri hazırladıkları isimlik kolyelerini diktikleri fidanlara taktılar. Minik öğrencilerin ağaçları sahiplenmesi ve mutlukları yüzlerinden okunuyordu.

EXPO 2023 Alanında, Fidanlar Minik Eller ile Toprakla Buluştu

Valiliğin Çınarlı ve Kartal mahallelerindeki fidan dikim alanlarında, Onikişubat Belediyesi olarak toprakla buluşturulan fidanlardan sonra EXPO 2023 Rekreasyon alanına gelen Başkan Mahçiçek, Kahramanmaraş Down Sendrom Derneği çocukları ve öğrencilerle bir araya gelerekfidan dikti.

Başkan Mahçiçek, “ böyle güzel bir etkinlikte böyle güzel çocukların bir araya gelmesiyle oluşan bu atmosferde fidanlarımız geleceğe nefes olacaktır. Aynı zamanda öğrencilerimiz, yavrularımız kendi elleriyle diktikleri için bu ağaçları koruyup sahipleneceklerdir. EXPO 2023 projemizle şehrimiz bir marka şehir ve dünya kenti haline gelecek ve alanımızı senenin 365 günü vatandaşımıza hizmet edecek şekilde tasarlanmaktadır. Ve bu güzel yavrularımızın minik ve temiz elleriyle diktiği fidanlar yarın ağaç olacak, şehrimizi güzelleştirecek. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

EXPO 2023 Rekreasyon alanında Onikişubat Belediyesi hazırlıklarına devam ediyor. “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” ana temasıyla yapılacak EXPO 2023 Onikişubat’ta, 26 bin ağaç, 80 bin de çalı formunda bitki toplamda 106 bin ağaç-ağaçcık dikilmesi planlanıyor. Alanda bugüne kadar 3 bin ağaç, bin adet çalı formunda bitki dikildi. Bugün de 11 milyon fidan kampanyasıyla 150 ağaç daha çocukların elleriyle dikilerek, Onikişubat’ı ve Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti haline dönüştürecek Onikişubat Belediyesi’nin EXPO 2023 vizyon projesi Rekreasyon alanında çalışmalar hızla devam ediyor.

Başkan Mahçiçek, “EXPO 2023, doğaya saygılı, yeşil ve sağlıklı alanların artırılmasına yönelik, insanların değişen ve hızla dijitalleşen yaşamdan uzaklaştırmak için, aynı zamanda  Kahramanmaraş güzelliklerini, tarihini, kültürel değerlerini ve ticari potansiyelini Türkiye’ye ve dünyaya etkin bir şekilde tanıtma imkânı sağlayacak, birçokyerli ve yabancı misafirlerin gelmesi beklenen, şehrimizi bir marka şehir haline dönüştürecek bir dünya projesi” diye ifade etti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.