BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 11 ARALIK’TA TOPLANDI - İfa Ajansİfa Ajans

26 Eylül 2022 - 12:11

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 11 ARALIK’TA TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 11 ARALIK’TA TOPLANDI
Son Güncelleme :

12 Aralık 2018 - 7:49

289 views

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 11 ARALIK’TA TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 11 Aralık 2018 Salı günü saat 13.30’da toplandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan kararları görüştü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Erkoç, yeter çoğunluğun mevcut olduğunu ve aynı zamanda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrencilerinin de mecliste misafir olarak bulunduğunu ifade ederek öğrencilere hoş geldiniz dedi. 2018 Kasım ayı meclis tutanak özetlerini okunup oylanmasının ardından gündem maddelerine geçti.

Gündemin 1. Maddesinde Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığının 2019 Yılı Meclis Çalışma Takvimi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığının, Yavuz Bülent BAKİLER’e “Fahri Hemşerilik Beratı”  verilmesi ile ilgili teklifi konusunda görüşlerini ifade eden Başkan Erkoç, Yavuz Bülent Bakiler’in aslen Kahramanmaraşlı olduğunu, Kahramanmaraş’a her gelişinde Şeyh Adil Mezarlığı’ndaki akrabalarının mezarlarını ziyaret ettiğini ve bundan dolayı da kendisine Fahri Hemşehrilik Beratı verilmesinin düşünüldüğünü söyledi. Teklif yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi.

Bu maddenin görüşülmesinin ardından Başkan Erkoç yerini Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci’ye bıraktı.

Gündemin 3. maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Geçici İşçi Vizelerinin yenilenmesi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinden 6 maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Şeyhadil Mezarlığı 2’nci kısımda yer alan mülkiyeti Büyükşehir Belediyemiz adına kayıtlı alanın şehitlik yapılmak üzere tahsisi ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının SGK prim borçları ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 9. Ve 10. Maddelerindeki teklifler Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 11.maddesinden 13. Maddesine kadar olan teklifler Çevre ve Sağlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 14. Maddesinden 17. Maddesine kadar olan teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyona havale edildi.

Gündemin 18.  Ve19. Maddeleri Plan ve bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 20. Maddesindeki Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Mar-Bil Eğitim Bilim Gıda San.ve Tic.Ltd.Şti.’ nin Büyükşehir Belediyemize şartlı bağış talebi ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 21. Maddesindeki Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kurumumuzun gerek cari, gerekse yatırım harcamaları için İlbank’tan teminat mektubu alınması ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 22. Ve 23.  Maddeleri Hukuk ve Engelliler Komisyonlarına havale edildi.

Gündemin 24. Maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığının Türkiye Oryantiring  Federasyonu ile Büyükşehir Belediyemiz arasında 2. Kademe Oryantiring Yarışması düzenlenmesi için protokol imzalanması ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonu- Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 25. Maddesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının 2019 yılı Gelir tarifesinde yer alan İmar Planı Teklifi ve Değişikliklerine Ait Ücret Tarifesinde değişiklik yapılması ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 26. Maddesinden 52. Maddesine kadar olan teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından süre uzatımında İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Sıddık Sezal İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın 17.09.2018 onaylı Elbistan İlçesi (Merkez) 1/5000 Ölçekli ve 1/1000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı itirazlarına ilişkin bir değerlendirmede bulunarak Büyükşehir belediyesi Meclisini bilgilendirdi.

Komisyon Başkanı Sezal yaptığı açıklamada süre uzatımının gerekçelerini gelen itirazlar nezdinde tek tek sıralayarak meclise bilgi verirken oylamanın bir sonraki oturuma bırakılmasını istedi.

Süre uzatımı da oybirliği ile kabul edilmesinin ardından meclise katılamayan üyelerin izinli sayılmalarına ilişkin izin dilekçesini oylanmasının ardından Meclis Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci bir sonraki oturumun 17 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 13.30’da yapılacağını duyurarak oturuma ara verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.