Başkan Okumuş Mazbatasını Aldı « İfa Ajans

29 Kasım 2022 - 20:53

Başkan Okumuş Mazbatasını Aldı

Başkan Okumuş Mazbatasını Aldı
Son Güncelleme :

16 Nisan 2019 - 6:38

484 views

 31 Mart seçimlerinde oyların yüzde 50.25 alarak yeniden Türkoğlu Belediyesi Başkanı seçilen Osman Okumuş mazbatasını aldı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Cumhur İttifakı AK Parti Türkoğlu Belediye Başkanı seçilen Osman okumuş, mazbatasını aldı. Türkoğlu Misak-ı Milli Konferans salonunda mazbatasını alan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un açıklamalarda bulundu.  Başkan Okumuş, “Bugün almış olduğumuz Türkoğlu Belediye Başkanlığı mazbatası şahsım başta olmak üzere aileme, partime, Türkoğlu’ma teşekkür ediyorum. 

Hayırlara, hayırlı hizmetler yapmamıza vesile olsun. Yoğun bir emeğin sonucu olarak beş aylık bir seçim sürecinin ardından milletimizin teveccühüyle son derece olgun ve nezaketli bir seçim atmosferi sonucunda bu önemli mazbataya sahip olduk.

Emeği geçen tüm hemşerilerime ayrı ayrı huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi. İşte Başkan Okumuş’un konuşmasında satır başları; Beş ay boyunca 31 Mart yerel seçimleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Türkoğlu Belediye başkaın Osman Okumuş, ”Belediye Başkanlığı ‘Dışı sizi içi bizi yakar’ denildiği gibi zor bir görev. İşi bilen belediye başkanı için çok daha zorlu bir görev. Biz bu seçimde şunu gördük.

Gerçekten partimizi sevenleri ve gerçekten Osman Okumuş’u sevenleri gördük. 20 bin 270 civarında bir oy ile belediye başkanlığını kazandık. Mazbata almayınca sizi belediye başkanı yapmıyorlar.. İlçe Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu doğru tespiti yaptıktan sonra Cumartesi gününden itibaren mazbatamızı almaya hak ettik ve şimdi de mazbatamızı alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkoğlu’nun kaderini beş yılda hep birlikte değiştirdiklerini belirten Başkan Okumuş, “Kim ne derse desin üçüncü dönem belediyeciliğim ustalık dönemi. Kısa süre içerisinde Türkoğlu Belediyesi’ne büyük eserler kazandırdık. Belediye binası bizim görev yaptığımız beş yıl süre içerisinde en büyük projelerden biriydi. Bunu hayata geçirdik.

Türkoğlu’na çok güzel bir belediye binası kazandırdık. İnşallah bir ay sonra da hükümet konağını taşıyacağız” şeklinde konuştu. Bundan sonra hep birlikte Türkoğlu’nda çok güzel bir belediyecilik yapacaklarının altını çizen Başkan Okumuş; “Önümüzdeki beş yılda Türkoğlu’nda vatandaşlarımızın zenginleşmesini sağlamak için çalışmalar yapacağız.

Gençlerimize iş konusunda destekleyici projeler yapacağız. En çok önemsediğimiz projelerimizden birisi bu olacak. Türkoğlu insanının kalkınması için mücadele edeceğiz. Bir belediye başkanı hem dürüst hem de belediyeci olursa iş yapar. Biz hem dürüstüz hem de belediyeciyiz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.