Başkan Güven Çarpıtılan Açıklamalarına Yönelik Bilgilendirme Yaptı - İfa Ajansİfa Ajans

5 Ekim 2022 - 19:29

Başkan Güven Çarpıtılan Açıklamalarına Yönelik Bilgilendirme Yaptı

Başkan Güven Çarpıtılan Açıklamalarına Yönelik Bilgilendirme Yaptı
Son Güncelleme :

19 Ocak 2019 - 6:29

386 views

Geçtiğimiz Günlerde Afşin İlçesi Cumhur İttifakının Adayı Ak Partili Mehmet Fatih Güven, MHP İlçe Başkanlığına Ziyarette Bulunmuş Buradaki Yaptığı Açıklamalar Bir Yayın Organı Tarafından Cımbızlanarak Servis Edilmişti. Başkan Güven’in Çarpıtılan Açıklamalarına Yönelik Afşin Belediyesi Kamuoyuna Bilgilendirme Yaptı.

Geçtiğimiz Günlerde Afşin İlçesi Cumhur İttifakının Adayı Ak Partili Mehmet Fatih Güven, MHP İlçe Başkanlığına Ziyarette Bulunmuş Buradaki Yaptığı Açıklamalar Bir Yayın Organı Tarafından Cımbızlanarak Servis Edilmişti. Başkan Güven’in Çarpıtılan Açıklamalarına Yönelik Afşin Belediyesi Kamuoyuna Bilgilendirme Yaptı

YAPILAN BİLGİLENDİRMEDE AŞAĞIDAKİ İFADELERE YER VERİLDİ;

17.01.2019 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı’na parti olarak yaptığımız nezaket ziyareti esnasında yapılan konuşma üzerinden sosyal medya işçiliği ve montaj çalışması yapılarak konuşmanın bütünlüğü kırpılarak anlamı değiştirilerek kamuoyuna servis edilmiştir.

Nezaket ziyareti Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti İlçe Başkanları ve belediye başkan adayları ve her iki partinin üyelerinin huzurunda sohbet ortamında söylenmiş bir söz amacından saptırılmıştır.

Konuşmanın başında ülke siyaseti, içinde bulunduğumuz uluslararası hassas konjektör, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, bağımızı kuvvetlendirmek amacıyla yaptığımız konuşmada 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen olağanüstü mücadele ve hain darbe teşebbüsünün neticelenmesi halinde hainlerin planları üzerine konuşma yapılırken ve bu konuyla ilgili kavramsal deyimler kullanılmış ve konuşmadaki cümleler, kelimeler cımbızlanarak çekilmiş, yer değiştirilmiş ve konuşma bütünlüğü değiştirilerek konuşma amacından saptırılmıştır. Bu videoyu yayınlayanlar açıkça kötü niyetlidir.

Konuşmaya sadece seçime odaklı bir anlam yüklenerek kamuoyuna cumhur ittifakının 15 temmuzdan beri devam eden gücü ve bütünlüğünü tahrip etmeye dönük bir oyun planlanmıştır.

Bu nedenle ilgililer hakkında yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutarak konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Öte yandan MHP Afşin ilçe teşkilatından da konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı internet siteleri ve basın yayın organlarında 16.01.2019 tarihinde Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet Fatih Güven Bey ve Ak Parti İlçe Teşkilatının partimizi ziyareti sırasında sarf ettiği sözler çarpıtılarak yayınlanmıştır. Öncelikle belirtmek isteriz ki; görüntülerdeki montajlama ve kesme-ekleme yöntemleri bize Fettullahçı Terör Örgütünün 17-25 Aralık süreci ve sonrasında yapmış olduklarını hatırlatmaktadır. Bu yöntem kamuoyunca bilindiği üzere bu ihanet şebekesi tarafından sıkça kullanılmıştır. Kaldı ki, adayımızın konuşması bir bütün halinde değerlendirildiğinde açıkça ifade etmek istedikleri anlaşılacaktır. Ayrıca bu görüntülerde MHP Afşin İlçe Başkanına iftira atılmış, çirkin imalarda bulunulmuştur. Eylüllerde darağacına çekilen, nefsini ayaklar altına almış ülkücüler, her türlü kişisel çıkardan uzak olup, devletin bekasını haykırmaktadır. Bu nedenle nefsi kaygılardan uzak Cumhur İttifakının devamı ve sürekliliğinin sağlanması için bedenimizi taşın altına koyduğumuzun bilinmesini isteriz. Tüm bu hususlar birlikte değerlendirildiğinde teşkilat olarak 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimlerde Afşin ilçesinde Cumhur İttifakının başarısına inancımız tam olup, fitneye asla geçit verilmeyecektir.”

Saygılarımla Kamuoyuna Duyurulur…

Mehmet Fatih Güven / Afşin Belediye Başkanı, Başkan Aday

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.